Co to jest trawa z rolki?

Trawnik z rolki jest bardzo prostym i wygodnym sposobem na stworzenie wokół domu prawdziwej oraz estetycznej murawy.

Obecnie takie rozwiązanie bardzo zyskuje na popularności, przede wszystkim ze względu na szerokie możliwości zastosowania.

Założenie trawy z rolki może przyczynić się do stworzenia podstawy pięknego i zadbanego ogrodu, a także zorganizowania miejsca zabaw dla dzieci czy po prostu pełnić funkcję estetycznego przykrycia nawierzchni.

Charakterystyka trawników rolowanych

Trawniki rolowane to pasy darni, które są odcięte z gruntu lub zwinięte z folii. Występują więc w kilku odmianach. Trawa z folii zazwyczaj jest droższa, ponieważ jej uprawa wymaga większych nakładów pieniężnych. Niezależnie od rodzaju oraz sposobu produkcji, pasy darni zazwyczaj mają standardowe wymiar, które można bez problemu dopasować do wymaganego obszaru powierzchni. Zakładanie trawnika rolowanego odbywa się zaraz po zakupie, przeważnie w ciągu jednego dnia. Proces ten przeprowadzać można praktycznie przez cały rok, jednak najlepiej robić to od wiosny do jesieni.

Posiadanie trawy z rolki związane jest z wieloma zaletami.

Pierwszą z nich jest przede wszystkim możliwość szybkiego i łatwego rozwijania oraz układania. Oprócz tego trawniki rolowane są stosunkowo odporne na rozmaite choroby i szkodniki, a także wykazują wytrzymałość na przemarzanie oraz przymrozki. Trawa z rolki pozwala również na uzyskanie natychmiastowego efektu, ponieważ zaraz po założeniu możliwe jest podziwianie jednostajnie zagęszczonej, przepięknej zieleni. Należy jednak pamiętać o tym, że trawniki rolowane wymagają regularnej pielęgnacji.

Trawa z rolki powinna być podlewana, koszona oraz w miarę zapotrzebowania również nawożona. Takie rozwiązanie rozwiązuje jednak wiele problemów związanych z tradycyjnym siewem. Przed wszystkim nie jest wymagane dbanie o początkowy wzrost roślin, który jest kluczowy do uzyskania dobrych efektów.

Estetyczna trawa z rolki

W momencie zakupu trawa z rolki jest już całkowicie dojrzała. Dzięki temu można łatwo określić, jak będzie prezentowała się w ogrodzie. Dodatkową zaletą jest fakt, że większość firm zajmujących się sprzedażą trawników rolowanych posiada w swojej ofercie wiele różnych odmian, w tym również traw bardzo niepospolitych. Wiele profesjonalnych firm ogrodniczych zajmuje się również produkcją trawników rolowanych na zamówienie. Dzięki temu każdy klient może samodzielnie wybrać gatunek trawy, który posłuży za podstawę trawnika.

Od razu po zakupie trawa z rolki jest obfita i bujna, a także bardziej od tradycyjnej odporna na uszkodzenia, ataki ptactwa i pasożytów oraz występowanie silnych deszczy. Wysokiej jakości trawa z rolki wyróżnia się również bardzo wysoką zdolnością do samoregeneracji.

Zwykłe nasiona trawy mogą po posadzeniu oraz wypielęgnowaniu zupełnie się nie przyjąć. Nierzadko z gruntu wyrasta również trawa, która niestety nie zachwyca swoim wyglądem.

Natomiast zakup trawy z rolki daje pewność, że bez problemu się ona przyjmie i nie będzie sprawiać żadnych problemów w użytkowaniu.

Gdzie kupić trawę z rolki?

Warto inwestować w trawniki w rolkach wysokiej jakości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *